" /> Pompa Enjektör Ayarı - Karadeniz Dizel
Pompa Enjektör Ayarı - Karadeniz Dizel
16744
page-template-default,page,page-id-16744,bridge-core-1.0.7,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-18.2.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Pompa Enjektör Ayarı

POMPA ENJEKTÖR AYARI (0549 326 41 57)

 

 

Fiat Ducato Euro 5 0445110418 Enjektör ve Fiat 1.3 Euro 5 Linea Egea 0445110351 Enjektör 1 Yıl Garantili Bir Şekilde Verilmektedir.

 

Karadeniz Dizel olarak, dizel enjeksiyon pompasını geniş bir yakıt enjektörü portföyüyle 1 yıl garantili bir şekilde tüm müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. Binek otomobilleri ve hafif ticari araçlar için olan geleneksel serimize mekanik enjektörler, iki aşamalı enjektörler, Dizel Enjektör Pompalar ve iğne hareketli sensör enjektörleri dahildir. BMW, Mercedes, Opel, Volvo, Volkswagen, Ford, Peugeot, Audi, Hyundai, Honda, Renault, Toyota, Fiat, Citroen, Skoda, Seat, Kia, ve Chevrolet dahil bir çok bilinmiş marka otomobillere ve hafif ticari araçlara takılan dizel enjektör pompa değişim ve bakım hizmeti sunmaktayız.

 

Sonuç, önemli ölçüde azaltılmış emisyonlar, arttırılan yakıt tasarrufu ve daha iyi bir sürüş için daha fazla tork ve güç sağlayan daha hızlı, daha hassas ve verimli bir yakıt enjektörüdür. Karadeniz Dizel olarak sizlere Dizel Enjektör Pompa Esenyurt, Dizel Enjektör Pompa Beylikdüzü, Dizel Enjektör Pompa Avcılar, Dizel Enjektör Pompa Bahçeşehir, Dizel Enjektör Pompa Hadımköy ve çevrelerine hizmet vermekteyiz.

0445110418-2.el__1244x700

Yakıt Enjeksiyon Pompaları

Dizel motorlarında yüksek verim, enjeksiyon sisteminin düzgün ve uyumlu çalışması ile mümkündür. Bu sistemin en önemli parçası da yakıt pompasıdır.

1. Görevleri

Yakıtın basıncını yükseltmekØ

Dizel motorlarında sıkıştırma sonu basıncı 25 ile 45 bar civarındadır. Enjektörün bu kadar yüksek basınçlı hava içerisine yakıt püskürtebilmesi için, yakıt basıncının bu basınçtan daha yüksek olması gerekir. Yakıt pompaları yakıtın basıncını 1400 bar’a kadar çıkarabilirler.

-Yakıtın miktarını ölçmek

-Yakıt pompası motorun değişik yük ve devir durumuna göre yakıtın miktarını ayarlar. Yani düşük devir ve hafif yükte az, tam yükte ise daha fazla yakıt göndermektedir.

-Yakıtı belirli bir zamanda silindire göndermek

-Pompa yakıtı, motorun devrine ve yüküne uygun bir zaman içinde silindire göndermelidir. Bu zaman -1000 devirli bir motorda 1/300 saniye kadardır.

-Her silindire ateşleme sırasına uygun eşit miktarda yakıt göndermekØ

-Pompa ateşleme sırası gelen silindire eşit miktarda yakıt gönderir. Eşit miktarda yakıt gönderme işlemi pompa ayar tezgâhında ayarlanarak sağlanır.

2. Çeşitleri

– Sıra (müstakil) tip pompalar

-Müşterek manifold sistemli pompalar

-GM tipi enjektör pompalar

-Cummins PT sistemi pompalar

-Distribütör tipi yakıt pompaları

-DPA pompa

-DPS pompa

-Roosa – Master pompa

-Amerikan bosch PSB pompa

-Alman bosch pompa

İşletmemizde aşağıdaki kontroller itina ile yapılmaktadır.

Sıra Tip Yakıt Enjeksiyon Pompalarda Yapılan Kontroller

– Pompa tezgâhında yapılan kontrol ve ayarlar sırasıyla şunlardır:

– Hava alma ve sızdırmazlık kontrolü

– Ventil açılma kontrolü

-Ventil sızdırmazlık kontrolü

– Basma başlangıcı ve basma aralıklarının kontrolü

– Basma aralıklarının kontrolü

-Tepe boşluğu kontrol ve ayarı

-Yakıt miktarı eşitleme kontrolü

-Kremayer yolunun kontrol ve ayarı

-Püskürtme aralıklarının kontrolü

-Regülatörün kontrolü ve ayarı

– Maksimum yakıt miktarı ayarı

-Tork kontrol tertibatının ayarı

-İlk hareket tertibatı ayarı

Etiketler: karadeniz dizel, dizel enjektör pompa, dizel enjektör pompa esenyurt, dizel enjektör pompa beylikdüzü, dizel enjektör pompa avcılar, dizel enjektör pompa bahçeşehir, dizel enjektör pompa hadımköy